Rámik SUPER SPACER

Rámik SUPER SPACER

Super Spacer® to je rámik štruktúrovanej silikónovej peny zo striekaného tepelne vytvrdeného polyméru, ktorý vykonáva úlohu dištančného rámika pre oddelenie tabúľ izolačných dvojskiel. Super Spacer® neobsahuje žiadny kov a vykazuje najvyššiu tepelnú účinnosť zo všetkých v súčasnosti dostupných dištančných rámikov izolačných dvojskiel.
Rámik Super Spacer® je elastický materiál – rozpína sa a zmršťuje, ale vracia sa späť do svojho pôvodného vytvrdeného tvaru, má nepatrnú zbytkovú tlakovú deformáciu. Zachováva si pružnosť a vie sa skvele prispôsobiť prirodzeným deformačným procesom spôsobených zmenou teploty, pôsobením vetra a zmenami tlaku vzduchu. Nevznikajú preto trhliny, ktoré by mohli viesť k narušeniu tesnenia. Výsledky skúmania Kanadského Inštitútu Zdravia dokazujú, že vďaka použitiu systému Super Spacer® vlhkosť v oknách z izolačného skla je nižšia, a riziko výskytu pliesní a baktérií je menšie až o 60%. Super Spacer® sa odporúča používať všade tam, kde hluk lietadiel, vlakov alebo aut môže byť pre obyvateľov veľkým problémom.

TOP-PLAST ako dodávateľ PVC na Slovensku svoje sklá v oknách
sériovo vybavuje rámikom Super Spacer®.

Izolačné sklá s rámikom Super Spacer® v rámci ponuky TOP-PLAST sú dodávané v štandardnom vybavení, bez žiadnych dodatočných príplatkov!

Super Spacer® sa vyznačuje veľkou nepriepustnosťou prenikania plynov, vďaka čomu sa nezníži hustota vzácnych plynov (argónu, kryptónu) vyplňujúcich priestor v dvojsklách a tepelná izolácia dvojskiel a sa tiež nezníži. Rámik Super Spacer® sa vyznačuje väčším tepelným odporom než hliníkový dištančný rámik, spôsobujúc tak zníženie koeficienta U pre dvojsklá o 5%. Vedie to k zníženiu nákladov na energiu , redukuje kondenzáciu, a znižuje tiež možnosť výskytu pliesní.

Prednosti izolačného skla s rámikom Super Spacer® v porovnaní s klasickými hliníkovými rámikmi a doterajšími teplými rámikmi:
vyznačujú sa 950 násobne nižšou tepelnou vodivosťou, čím obmedzujú tepelné straty o 94 % v porovnaní s rovnakým typom skla s hliníkovým rámikom ako jediný na trhu znižuje koeficient tepelnej izolácie celého okna Uw o 0,2 W/m2K, čím o 15 % znižuje náklady na energiu znižuje a obmedzuje hluk o 2 dB vďaka zvýšeniu teploty na povrchu skiel o 9o C eliminuje jav zrážania vodnej pary dokonca o 60 % znižuje tvorbu plesní a húb, škodlivých pre náš dýchací systém znižuje pravdepodobnosť prasknutia skla z dôvodu pnutia – vďaka zvýšenej flexabilite spojenia rámika zo sklom predlžuje životnosť skla a jeho vlastnosti – do 20 rokov farebný odtieň rámika je výborne prispôsobený sklu, vďaka čomu tento rámik v zasklení zo vzdialenosti nevidieť.

Plastové okná Nitra

Palánok 4605/5, 949 01 Nitra 
oproti bývalý obchodný dom Prior
Pondelok - Piatok 9:00 - 16:00
0905 / 721 070 | 0911 / 721 070

Plastové okná Levice / Veľký Ďur

Janka Kráľa 2, 935 34 Veľký Ďur (sídlo firmy)
0911 / 721 070

Topplast mapa prevádzky
© 2003 - 2024 Top-Plast