Sklo a mriežky

V oknách a dverách od firmy TOP-PLAST je možné použiť všetky druhy skla, ktoré sa teraz nachádzajú na trhu. Od druhu skla často záleží veľa: okenné sklo má chrániť pred stratou tepla alebo nadmerným slnkom, pred hlukom, má stanoviť ochranu pred vlámaním alebo z tej príjemnejšej strany má byť dodatočnou ozdobou. 

Všetky tieto podmienky okenné sklo môže samozrejme splniť, pretože firma TOP-PLAST ponúka dvojsklá:

- tepelne-izolačné
- s teplým dištančným rámikom
- Protislnečné
- Protihlukové
- ochranné a bezpečnostné
- ornamentné.

Dôležitou prednosťou dvojskiel, ktoré sú použité v oknách od firmy TOP-PLAST je to, že sa tu nevyskytuje „efekt tkz. špinavých záclon”, čo sa často stáva v energo-úsporných sklách.

Tepelne-izolačné sklá

V okennom štandarde TOP-PLAST každý zákazník nájde tiež špeciálne, energo-úsporné sklo LUX-PLUS 1,0, ktoré zaisťuje veľmi dobrú tepelnú izoláciu, ktorá v spojení s výhodnými parametrami profilov zaistí vysokú redukciu nákladov na vyhrievanie domu alebo bytu každého, kto sa rozhodne pre okná od firmy TOP-PLAST. Tieto tepelne-izolačné dvojsklá dosiahneme vrstvením dvoch tabúľ, z ktorých jedna to sklo- thermofloat z nízko emisným povlakom /tenká, neviditeľná vrstva kombinácie vzácnych kovov, ktorá prepúšťa svetlo a slnečnú energiu dovnútra a súčasne bráni unikaniu tepla von/. V priestore medzi tabuľami sa nachádza vzácny plyn, ktorý naviac znižuje hodnotu súčiniteľa tepelnej izolácie, ktorý sa do skiel TOP-PLAST vpúšťa v automatických beztiažových komorách. Pre náročných zákazníkov ponuka TOP-PLAST tiež predvída riešenie s nízkym súčiniteľom prechodu tepla U-1,0 W/m2K – tabule so špeciálnymi vzácnymi plynmi alebo dvojkomorové tabule.

Sklá s teplým dištančným rámikom

Použitie rámu zo šľachetnej ocele s parametrami teplého dištančného rámika alebo použitie tkz. „teplého rámika” polepší tepelnú izoláciu vo dvojskle, vylučujúc tkz. tepelný most a obmedzujúc jav kondenzácie vodnej pary na povrchu skla. Teplý dištančný rámik /TGI/ vyhotovený zo špeciálnej hmoty môže byť objednaný v rôznych farbách.

Protislnečné sklá

Používa sa hlavne v kanceláriách a vo verejných budovách za účelom estetiky a zamedzenia nežiadúceho prehrievania priestorov.

Vzhľadom na výzor skla a jeho vplyv na zníženie slnečného žiarenia môžeme sklá deliť na:
absorbčné tz. antisol – sklo v sklenenej hmote prefarbené na hnedú, šedú, zelenú alebo modrú farbu, použité za účelom zníženia prenikania svetla dovnútra miestnosti
reflexné tz. stopsol – sklo v sklenenej hmote prefarbené na hnedú, šedú, zelenú alebo modrú farbu ako aj bezfarebné /clear/, dodatočne potiahnuté vrstvou oxidov kovov za účelom získania požadovaného odrazového efektu a tým tiež kontrola naslnečnenia v miestnosti.

Protihlukové sklá

Použitie zodpovedajúcich zostáv skiel dovoľuje získať optimálnu hodnotu zvukovej izolácie, cieľom zníženia hluku, ktorý veľmi sťažuje život alebo zle tiež vplýva na sústredenie sa v práci.

Pocit hluku v miestnosti podlieha nasledujúcim princípom: ak sa úroveň hluku v miestnosti zníži o 10 dB v pomere do toho aký hluk je na vonku, to máme pocit, akoby bol o polovicu menší. Cieľom získania predpokladaných hodnôt zvukovej izolácie najvýhodnejšie je využiť okennú ponuku TOP-PLAST so zoskupenými protihlukovými sklami.

Ochranné a bezpečnostné sklá

Bezpečnostné sklá sú vhodné pre použitie všade tam, kde počas používania okien hrozí riziko rozbitia tabule a ľudia sa môžu vyskytovať v bezprostrednej blízkosti sklenených črepín /nemocnice, materské a základné školy, obchodné sklenené vitríny/. Sklá tejto triedy sa označujú symbolom O21.

Ochranné sklá o zvýšenej odolnosti proti vlámaniu a násilnému útoku používame v prípade, keď chceme uvedený objekt ochrániť , ale zároveň nám záleží na jeho estetickom vzhľade /nepoužívame vtedy mreže, okenice, rolety/. V tejto skupine skiel najčastejšie ponúkanými sklami sú zostavy skiel triedy P2 a P4.

Ornamentné sklá

Ornamentné sklo spĺňa očakávanie tých zákazníkov, ktorí chcú, aby sklo v okne alebo dverách plnilo zároveň úlohu dekoračného elementu ako aj obmedzovalo stupeň priehľadností, a pri tom prepúšťalo isté množstvo svetla. V ponuke firmy TOP-PLAST je dostupná celá škála ornamentných skiel rôznych druhov, farieb a stupňov priehľadnosti.


Ponuka firmy TOP-PLAST predvída tiež veľa iných druhov kombinovaného skla, ktoré spája v sebe vlastnosti rôznych druhov skiel, zaisťujúc očakávané požiadavky a predurčenie.

Mriežky

Za účelom naviazania do starodávneho štýlu architektúry výrobca TOP-PLAST ponúka široký výber mriežok – dekoračných elementov do okien a dverí. Vďaka nim interiér získa výnimočné čaro a fasáda domu získa neopakovateľný vzhľad. Mriežky sú dostupné ako vnútorné /medzi tabuľami/ alebo vonkajšie /nalepené/. Dostupné sú v rôznych šírkach a farbách, môžeme ich prispôsobiť do individuálneho vzoru okna.


Pri výbere mriežok, ich veľkosti a rozdelenia je najlepšie využiť odbornú pomoc, ktorú predajcovia TOP-PLAST ponúkajú každý deň.

Plastové okná Nitra

Palánok 4605/5, 949 01 Nitra 
oproti bývalý obchodný dom Prior
Pondelok - Piatok 9:00 - 16:00
0905 / 721 070 | 0911 / 721 070

Plastové okná Levice / Veľký Ďur

Janka Kráľa 2, 935 34 Veľký Ďur (sídlo firmy)
0911 / 721 070

Topplast mapa prevádzky
© 2003 - 2024 Top-Plast